Уларни республика соғлиқни сақлаш вазирлиги масъуллари иштирокида реабилитацияга кузатилди.
Соғайганларнинг барчаси Қорақалпоғистондан (15 нафари Нукус шаҳридан, 4 нафари Мўйноқ туманидан, яна 2 нафари Қўнғирот туманидан) бўлиб, барчаси коронавирусга чалинганлар билан мулоқот орқали юқтириб олишган. Беморларнинг 9 нафари эркак, 12 нафари аёл бўлиб, улар орасида энг ёши каттаси 64 ёшда бўлса, энг ёши кичиги 5 ёшда. Самарали даволаш муолажалари туфайли бугунги кунда лаборатория текширувлари уларнинг дарддан бутунлай фориғ бўлганини кўрсатди.
Айни пайтга қадар Қорақалпоғистонда шу пайтга қадар 29 нафар бемор тузалган бўлса, эндиликда улар 50 нафарни ташкил этмоқда.
Шундай қилиб, бугун айни пайтга қадар 91 нафар бемор тузалиб, мамлакатимиз бўйлаб коронавирус инфекциясидан бутунлай соғайганлар 880 нафарни ташкил этмоқда.

В результате нет никаких сомнений в том, что увеличение числа выздоравливающих пациентов положительно влияет на настроение наших соотечественников.
В частности, в инфекционной больнице Республики Каракалпакстан выздоровело 21 пациент с коронавирусной инфекцией. С участием ответственных лиц Министерства здравоохранения республики их проводили на реабилитацию.
Все выздоровевшие из Каракалпакстана (15 из города Нукус, 4 из Мойнакского района и 2 из Кунградского района), и все они заболели в результате контакта с больными. Среди пациентов 9 мужчин и 12 женщин. Самой старшей 64 года, а самому младшему 5 лет. Благодаря эффективным процедурам лечения, лабораторные исследования сегодня показали, что они абсолютно здоровы.