Улар Соғлиқни сақлаш вазирлиги масъуллари иштирокида Республика ихтисослаштирилган терапия ва тиббий реабилитация илмий-амалий тиббиёт марказига кузатилди.
Соғайган беморларнинг 7 нафари Тошкент шаҳридан. 1 нафари Бухоро вилоятидан, Қашқадарё ва Тошкент вилоятларидан 2 нафардан. Уларнинг барчаси коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, инфекция юқтириб олишган. Улар орасида энг ёши каттаси 65 ёшда бўлса, энг ёши кичиги 9 ёшда. Самарали даволаш муолажаларидан кейин, сўнгги текширувлар уларда инфекция йўқлигини кўрсатди.
Ушбу клиникада айни пайтга қадар 110 нафар бемор соғайган бўлса, эндиликда улар 122 нафарга етди.
Шундай қилиб, бугун айни пайтга қадар 103 нафар бемор тузалиб, юртимизда жами соғайганлар сони 892 нафарга етди.

В Ташкенте поправились еще 12 пациентов, в нашей стране вылечено всего 892 человека
В клинике НИИ вирусологии в столице полностью выздоровели еще 12 пациентов с коронавирусной инфекцией.
108
С участием представителей Министерства здравоохранения их проводили в Республиканский специализированный научно-практический медицинский центр терапии и медицинской реабилитации.
Из выздоровевших 7 человек из города Ташкента, 1 – из Бухарской области, по 2 – Кашкадарьинской и Ташкентской областей. Все они заразились в результате контакта с больными. Самой старшей из них 65 лет, а младшей – 9 лет. После эффективного лечения недавние исследования показали, что у них уже нет инфекции.
В этой клинике до настоящего времени было вылечено 110 пациентов, и теперь их количество достигло 122.
Таким образом, сегодня в нашей стране от коронавирусной инфекции поправились 103 пациента и общее число вылеченных составляет 892 человека.